Sėklų pasirinkimas: į ką verta atkreipti dėmesį?

Kiekvieno pradedančio ir jau patyrusio sodininko dilema prieš pradedant auginti naują augalą ar vystyti naują kultūrą – sėklų pasirinkimas. Jų šiuo metu yra tiek daug, parduotuvės tiesiog knibždėte knibžda įvairiausių gamintojų bei iš įvairiausių valstybių ir regionų kilusių sėklų. Kaip pasirinkti tinkamai, kokios sėklos yra geriausios bei kaip neprašauti?

Paprastų sėklų pasirinkimas būna gana paprastas – kaina būna žema, o didžiąją dali jos sudaro pakuotės bei prekės transportavimo ar sandėliavimo išlaidos + parduotuvės antkainis, nes pačios sėklos kainuoja tikrai labai nedaug. Tačiau, ne visos pakuotės gerai apsaugos sėklas, tad, jeigu norite, kad iki sėjimo proceso jūsų būsimi augalėliai būtų apsaugoti, geriausiai tinką drėgmės nepraleidžiantys indeliai ar dėžutės (popierius nėra efektyvus). Popieriniai pakeliai nors ir ne visada, tačiau neretai simbolizuoja paprastesnes, mažiau daigias sėklas.

Tad, jeigu pirksite sėklas hermetiškoje pakuotėje, apsaugosite jas bei būsimą savo daržo ar sodo grožį. Taip pat galite rinktis beicuotas arba kitos technologijos būdu mineralinėmis apsaugos priemonėmis padengtas sėklas. Jos, bene visad kainuos brangiau, tačiau jos daigesnės bei labiau apsaugotos nuo išorės grėsmių.

Augindami dažnai sutinkamus augalus (morkos, pomidorai, dažnos gėlės) nebijokite paeksperimentuoti, gali būti, kad daigumui įtakos darys būtent jūsų lysvėse esanti dirva, tad daigumas gali būti netikėtai didelis su vienomis sėklomis bei nuviliantis su kitomis.

Jeigu norite pasėti kažką ypatingo ar reto, pasiruoškite, jog tai gali atsieiti nepigiai. Ypatingas ir retas sėklas geriausia atsivežti iš jų kilmės šalies arba pirkti iš autorizuoto pardavėjo, nes mokate didesnius pinigus ir reikėtų turėti bent šiokias tokias garantijas, kadangi tokių sėklų pasirinkimas mūsų rinkoje yra, tačiau ne pats didžiausias.