Miško supirkimas

Svarbiausias miško akcentas – mediena: ką turime apie ją žinoti?

 

Būtent miškas yra viena iš tų temų, kuriame kalbėti galime ypač daug. Ir nieko keista, juk yra tiek daug su juo susijusių veiksnių. Ypač dažnai minimos su mišku susijusios paslaugos, pavyzdžiui, miško supirkimas, kirtimas ir t.t. Dar vienas akcentas, kuris taip pat neatsietinas nuo miško, yra mediena. Tačiau bene labiausiai stebina tai, kad dauguma žmonių nežino pačių svarbiausių faktų apie medieną. Taigi, kviečiame susipažinti.

Ne paslaptis, kad mediena yra naudojama ypač įvairiais tikslais, tačiau tik nedaugelis žino, kad net daugiau nei pusė visos užaugintos medienos yra sunaudojama tam, kad būtų išgauta energija.

Kalbant apie medienos gamybos pramonę, verta pastebėti, kad čia pirmoji vieta atitenka minkštai medienai. Pasirodo, net 80 proc. visos šiuo tikslu sunaudojamos medienos sudaro minkšta mediena.

Na, o, kokia mediena yra pati geriausia, tuo atveju, jei norime pašildyti įvairius pastatus? Pasirodo, šiuo tikslu verta naudoti kietmedžius – jų tankis yra didesnis bei spygliuočių, todėl ilgiau dega ir suteikia daugiau šilumos. Taigi, kietmedžiai gali suteikti daug šilumos ir jaukumo jūsų namams.

Ne paslaptis, kad labai svarbi yra ir medienos spalva. Tačiau, ar kada susimąstėte, kas gali nudžiuginti tamsiausia ar šviesiausia spalvomis? Pasirodo, jei pageidaujame pačios tamsiausios medienos, tai tokiu atveju turėtume rinktis juodmedį. Na, o, jei jūsų tikslas yra pati šviesiausia mediena, tai tokiu atveju, jūsų pasirinkimu turėtų tapti bugienis. Beje, kuomet kalbame apie spalvą, verta pastebėti, kad įtakos turi ir medienos minkštumas: pasirodo, kad minkšta mediena dažniausiai yra šviesesnė nei kieta.

Kaip žinia, mediena yra minkšta bei kieta. Tačiau vyrauja klaidinga nuomonė, visa mediena, kuri yra priskiriama minkštųjų kategorijai, ir yra minkšta; o visa mediena, kuri priskiriama kietųjų kategorijai, yra kieta. Pasirodo, nieko panašaus – tikrai ne  visa minkšta mediena, kuri priskiriama minkštųjų kategorijai, yra minkštesnė už kietą.

Na, o pabaigai – dar vienas įdomus faktas: kaip žinia, ją galime išgauti tik iš medžių. Tačiau tik nedaugeliui žinoma faktas, jog tam, kad augalas taptų medžiu, turi praeiti maždaug 15 metų.