UAB įkūrimas Vilniuje, Klaipėdoje, Kaune

Nors Jūsų galvoje UAB kūrimas prasidėjo nuo idėjos plėtoti tam tikrą veiklą – juridiškai viskas prasidės nuo pavadinimo. Rinkdamiesi pavadinimą atkreipkite dėmesį į jo skambėjimą, taisyklingumą, dar geriau būtų pasikonsultuoti su Valstybinės lietuvių kalbos komisijos specialistais. Atkreipkite dėmesį į tikslinę auditoriją, kuri naudos Jūsų įmonės vardą – pavadinimas turi būti pakankamai suprantamas žmonėms su kuriais norite labiausiai komunikuoti. Juridiniame asmenų registre galite pasitikrinti ar Jūsų pavadinimas dar nėra registruotas. Pasirinktą vardą galite registruoti 6 mėnesiams, tai reiškia, kad per šį laikotarpį niekas negalės jo panaudoti.

Kai vykdomas UAB kūrimas, visuomet labai svarbi tampa įmonės vieta. Gal plėsdami savo veiklą turėsite daugiau padalinių, todėl Jūsų įmonė bus įsikūrusi keliose vietose, nors pradžioje įsikursite oficialioje buveinės vietoje. Atminkite, kad verta įmonę registruoti geografiškai patogioje vietoje. Net ir tada veikla galimai persikels kitur, nemažai dokumentų, laiškų vis tiek atkeliaus į ten, kur pradėtas ir užregistruotas UAB steigimas, tad oficialią buveinės vietą vis tiek turėsite aplankyti. Jei registruojama buveinės vieta oficialiai nepriklauso steigėjui, tuomet, kada vyks UAB steigimas internetu ar kitu būdu, turėsite pateikti ir oficialų, notaro patvirtintą būstinės savininko leidimą kurti UAB.

Jei steigėjas yra vienas, tada pasirašomi UAB steigimo dokumentai, kurie vadinami steigimo aktu. Steigimo sutartis pasirašoma tada, kada steigėjų yra daugiau nei vienas. Jie gali būti tiek juridiniai, tiek fiziniai asmenys, o įgydami akcijų tampa bendrovės akcininkais. Galimas UAB įkūrimas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ar kitame Lietuvos mieste, tačiau UAB steigimas galimas ir internetu, jam būtina turėti savo ir akcininkų galiojantį elektroninį parašą. Laikoma, jog UAB steigimas vyksta juridiškai teisingai jeigu pasirašant steigimo aktą ar sutartį nurodoma įmonės buveinė, įmonės pavadinimas, bendrovės akcininkai, įstatinio kapitalo dydis, nominali akcijos vertė bei kiti reikalingi duomenys.