Vartojamasis kreditas – įvertinkite objektyviai

Vartojamasis kreditas yra skirtas vartojimo reikmėms, automobilio įsigijimui ar būsto remontui. Paskolos suteikiamos iki penkerių metų laikotarpiui, dažniausiai nereikalaujant turto įkeitimo. Pagrindinis vartojimo paskolos kainą nulemiantis aspektas – metinės palūkanos, kurios gali siekti nuo kelių iki keliasdešimt procentų. Kuo palūkanos mažesnės, tuo paskolos aptarnavimas bus pigesnis, ir atvirkščiai, bet ši taisyklė galioja ne visada, kadangi ne visų rinkoje veikiančių finansų įstaigų nurodomos palūkanos atskleidžia visavertį vaizdą.

Prieš pasirašydami sutartį dėl vartojimo kredito apsvarstykite įvairius jos grąžinimo būdus: tarkime, kas nutiktų, jeigu pinigus norėtumėte grąžinti anksčiau laiko ar dėl vienų ar kitų aplinkybių pradėtumėte vėluoti mokėti paskolos įmokas. Tokiais atvejais jums gali būti pritaikyti papildomi mokesčiai, kas smarkiai padidintų bendrą paskolos naštą ir apsunkintų galimybes ją grąžinti. Tai užtikrina daugiau saugumo ir atsitikus netikėtam įvykiui, pavyzdžiui, susirgus, susižeidus ar netekus darbo, nuolatinių pajamų, leidžia toliau vykdyti savo finansinius įsipareigojimus. Pasirinkus vartojimo paskolos draudimą, paskolos kaina šiek tiek pabrangs, bet galėsite jaustis užtikrinčiau dėl savo galimybių ją grąžinti.

Vartojimo paskola turi ir alternatyvią kainą, kurią kiekvienas paskolos gavėjas turėtų įvertinti individualiai. Tai nėra objektyvus dydis, kurį būtų galima išreikšti skaičiais ar procentais – tai tam tikri jums ar jūsų šeimos nariams svarbūs įpročiai, tradicijos, kurių prisiėmus papildomų finansinių įsipareigojimų gali tekti atsisakyti.

Geriausias būdas pasitikrinti savo ir savo šeimos galimybes – tai pasiryžti neilgam eksperimentui ir kelis mėnesius nuo savo pajamų atsidėti tokią pinigų sumą, kurios prireiktų vartojimo kredito įmokoms mokėti. Taip geriausiai galėsite įvertinti ar nauda, kurią gausite pasiskolinę papildomų lėšų, atsvers tai, jog galbūt teks riboti kitus savo poreikius ar laisvalaikio praleidimo būdus.