Verslo mentoriai padeda žengti pirmuosius žingsnius

Šiandien Lietuvoje įsteigti naują įmonę – labai paprasta, nereikia net išeiti iš namų ir įmonė jau įregistruota. Tačiau, kodėl tiek daug naujų įmonių taip greitai „miršta“? Vienas iš atsakymų yra tai, kad jie pirmuosius žingsnius verslo pasaulyje žengė be specialistų pagalbos. Gal atrodo tai taip lengva, tačiau, iš tiesų, yra labai sunku. Kad būtų lengviau Jums padėti galo verslo mentoriai, dar vadinami verslo konsultantais. Nebijokite kreiptis pagalbos.

Jei kuriate įmonę, esate savo srities specialistas, tačiau kitų sričių taip puikiai išmanyti tikrai nėra būtina, o dažniausiai ir neįmanoma. Todėl dažnai jauni verslininkai sugaišta per daug brangaus laiko analizuodami įvairius įmonės steigimo dokumentus, domisi kita dokumentacija, o galėtų šį laiką išnaudoti verslo žinomumo didinimui ir reklamos sklaidai.

Tačiau nemanykite, kad verslo konsultantai yra reikalingi tik steigiant naują įmonę. Jų pagalbos labai dažnai prireikia, o, iš esmės, ji rekomenduojama visiems verslininkams, siekiantiems įmonės veiklos efektyvumo, augimo ir plėtros. Įmonė visada anksčiau ar vėliau pasiekia laiko tašką, kai motyvacija augti sustoja, kai visi procesai apmiršta, kai įmonė, atrodo, veikia kaip turėtų, bet pelnas rodo, kad yra klaidų, darbuotojų kaita rodo, kad yra klaidų ir pan. Tada įmonė gali arba toliau plaukti pasroviui, o gal net ir prarasti konkurencingumą rinkoje, arba kreiptis pagalbos ir įmonę „gydyti“.

Įdomu, kaip išsirinkti patikimą verslo mentorių, su kuriuo bendradarbiauti būtų naudinga, o jo veikla turėtų pastebimų teigiamų rezultatų įmonei? Reikia rinktis pagal tai, kokią sukauptą sėkmingą patirtį konsultantas turi konsultuojant įmones ir pagal tai, kokią sukauptą asmeninę sėkmingą patirtį konsultantas turi. Taigi, rinkitės atsakingai, tiksliai žinokite, ko siekiate iš bendradarbiavimo su juo ir laukite teigiamų rezultatų.